Part Number: VSBJQ-F1HA2 | RRP: AUD $935.00 (inc. GST) | Stock: Please ask
| PRODUCT INFORMATION | |
| PRODUCT NAME | TEIN Street Coilover Kit (Front Only) |
| PART NUMBER | VSBJQ-F1HA2 |
| RRP (inc. GST) | AUD $935.00 |
| STOCK | Please ask |
| PAIR WITH | VSBJR-F1HA2 (Rear Kit – Required) |
| FEATURES | |
| SPRINGS INCLUDED | ✅ Yes |
| DAMPING ADJUSTMENT | ✅ Yes (16-level) |
| FULL-LENGTH HEIGHT ADJUST | ✅ Yes |
| UPPER MOUNT | STD (Standard) |
| EDFC COMPATIBLE | ✅ Yes |
| Spring Rate | 896 lbs/in / 16.5 kgf/mm (16.5K) |
| Free Length | 348 mm |
| Upper Mount | STD (Standard) |
| Status | Separate kit required |
| Pair With | VSBJR-F1HA2 |
| Ride Height Change | +55mm (Lift) |
| Adjustable Range | +5mm to +65mm |
| Recommended Range | +45mm to +65mm |
| Dust Boot | Not specified |
| Bump Rubber | Not specified |
| MAKE | MODEL | YEAR | ENGINE | DRIVE | LIFT (FRONT) | MARKET |
|---|---|---|---|---|---|---|
| FANGCHENGBAO | BAO 5 | 2023+ | 1.5L | 4WD | +55mm (+5 to +65 adj) | China |
* Specifications are subject to change without notice. Please verify fitment before purchase.
-10%
$1,399.50
$1,555.00
-10%
$1,399.50
$1,555.00
-10%
$1,399.50
$1,555.00
-10%
$1,674.00
$1,860.00
-10%
$1,399.50
$1,555.00
-10%
$1,674.00
$1,860.00
$132.00
